Кина Декоративни ласерско сечење екрани фабрика и добавувачи | Guorun

Декоративни ласерско сечење екрани

Краток опис:

Декоративни ласерско сечење екрани може да се користи во различни начини, како градење на фасади или claddings, функција ѕидови, прегради, градина огради, итн. Материјал на декоративни ласерско сечење екрани е подолу: Алуминиум - е со мала тежина и силни и отпорни на 'рѓа. Употреба: внатрешна или надворешна (Декоративни екрани) Дебелина: 1.6-3mm Заврши: Мил финиш или боени Corten - е висока јачина челик; ја елиминира потребата за сликарство и формира стабилна 'рѓа-како појава ако се изложени на ти ...


 • Тип на плаќање: L / C, T / T, D / P
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Цел: 1 вреќа / Чанти
 • Време на испорака: 20 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  Декоративни ласерско сечење екрани може да се користи во различни начини, како градење на фасади или claddings, функција ѕидови, прегради, градина огради, итн.

  Материјал на декоративни ласерско сечење екрани е како подолу:
  алуминиум - е со мала тежина и силни и отпорни на 'рѓа.
  Употреба: внатрешна или надворешна (Декоративни екрани)
  Дебелина: 1.6-3mm
  Заврши: Мил целната или во прав обложување

  Corten - е висока јачина челик; ја елиминира потребата за сликарство и формира стабилна 'рѓа-како појава ако се изложени на временските услови. Многу популарна за надворешна употреба.
  Употреба: внатрешна или надворешна (Декоративни екрани)
  Дебелина: 1.0-10mm
  Заврши: Мил финиш

  Блага челик - е тешко и не кршливи. Најмалку скап и најчестиот steel.Powder слој финиш на Блага челик обезбедува најдобар долгорочни резултати за финиш.
  Употреба: внатрешна или надворешна (Декоративни екрани)
  Дебелина: 1.0-10mm
  Заврши: Мил целната или во прав обложување

  Од нерѓосувачки челик - е висока јачина челик содржи хром, отпорни на оцрнуваше и 'рѓа.
  Употреба: внатрешна или надворешна (Декоративни екрани)
  Дебелина: 1.0-6mm
  Заврши: Мил целната или во прав обложување

  43


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас